Bajra

Grey Shadow
hodowla kotów Maine Coon
Bajra Koci Szarm*PL
MCO n 23
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - O nas
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - Roksi
Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - kastratki
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - Kocieta
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - sukcesy wystawowe
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - Kontakt
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - Linki
 Grey Shadow - Hodowla Kotów Maine Coon - opowiadania
rodowódzdjęcia     

 
Bajra jest kotką o czarnoszarym umaszczeniu, pręgowanym tygrysio, bardzo mocnej budowie (ok.6 kg), zielonozłotych oczach i dużych, typowych dla Maine Coonów pędzlach na uszach. Szczególną ozdobą jej kociej "twarzyczki" są imponującej długości wąsy.
Jest typem Maine Coona o tzw "dzikim wyglądzie" (wild look) - co oznacza, że przy zmrużonych oczach nabiera wyglądu małego żbika.
 
Ma wspaniały charakter: zrównoważona, czuła, bardzo rozmowna i kontaktowa. Cechują ją również nienaganne kocie maniery: świetnie wie jakie panują w domu zwyczaje i idealnie się do nich dostosowuje. Nieliczne zakazy z mojej strony zawsze respektuje, choć nie omieszka ich "skomentować" charakterystycznym dla Maine Coona głosem. Intonacją wydawanych dżwięków (bo nie są to zwykłe miauczenia) potrafi wyrazić bardzo wiele swoich życzeń i próśb. Żadne domowe zajęcia nie mogą odbyć się bez jej aktywnego udziału lub co najmniej uważnego nadzoru. Bardzo lubi się przytulać i być pieszczona.
 
Często ogarnia ją chęć do chwili szaleństw i zabawy, do której wciąga również i nas. W takich chwilach dywaniki i niektóre fotele zmieniają swoje zwykłe miejsce a "szary cień" zamienia się w "szare tornado". Jest wspaniałą matką, wychowującą swoje maluchy z czułością, uwagą i sumiennością, ale też i uczącą je zasad "dobrego kociego zachowania" żelazną łapą.
 
Znalazła stałe miejsce w naszych sercach.
 
Wysterylizowana, pozostaje w hodowli.